"Влада" Криму відкрила 14 нових кримінальних справ за відмову служити в армії РФ

У Криму окупанти продовжують відкривати кримінальні справи за відмову поповнювати лави Збройних сил Росії, так, в серпні було зафіксовано 14 нових кримінальних справ проти жителів півострова.

Про це Кримська правозахисна група повідомляє в Фейсбуці.
«У серпні Кримська правозахисна група зафіксувала 14 нових кримінальних справ щодо жителів Криму за ст. 328 КК РФ (Ухилення від служби в Збройних силах РФ). Крім того, за даними КПГ, було винесено 10 нових вироків за ухилення від служби в Збройних силах РФ», — йдеться в повідомленні.
Всього на кінець серпня 2021 року Кримська правозахисна група зафіксувала 258 кримінальних справ за ухилення від служби в ЗС РФ, переданих на розгляд «судів» Криму. По 232 з них вже винесено вирок, ще 26 перебувають на стадії розгляду.

У КПГ нагадали, що здійснення призову жителів тимчасово окупованих територій в армію країни-окупанта, а також безперервна пропаганда служби в ЗС РФ порушують ст. 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четвертої Женевської Конвенції).

Крім цього, переміщення громадян України на службу в регіони Росії порушує ще й ст. 49 цієї конвенції.

Як вважають в КПГ, за українським законодавством, громадяни, які проживають зараз в окупованому Криму, навіть якщо вони змушені були брати російські паспорти, все одно є громадянами України.

Джерело

от gaslo

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *