Виселення з Конча-Заспи: орендарі подали 8 позовів, на двох дирекція поскаржилася поліції

Колишні та нинішні мешканці державних дач у Конча-Заспі, які протестують проти виселення, подали вісім позовів до суду, при цьому на двох орендарів дирекція Будинку відпочинку «Конча-Заспа» написала заяви в поліцію.

Джерело: hromadske

Деталі: Директор Будинку відпочинку «Конча-Заспа» Державного управління справами Олександр Гурин повідомив, що довелося заявляти в поліцію через «завдані збитки у великому розмірі» на Василя Бурбу — колишнього начальника Головного управління розвідки Міноборони 2016-2020 років та на Олександра Литвинова, суддю Конституційного Суду.

За словами Гурина, син Литвинова проживав у двомісному номері одного з чотирьох пансіонатів, і після себе залишив знищений номер з «розбитими стінами».

«Коли виїжджав Бурба, було демонтовано обладнання, яке належить державі. Були розкомплектовані окремі об’єкти опалення, відеоспостереження, які мали бути відповідно до інвентаризаційних карток. Тому ми звернулися до поліції», — каже директор Будинку відпочинку.

Натомість Бурба подав позов до суду, протестуючи проти розірвання з ним договору про користування маєтком.

Загалом, як розповів Гурин, десять позивачів подали вісім аналогічних позовів. З ними розірвали договори до заяви президента Володимира Зеленського про аудит тих, хто і на яких підставах користується державними дачами.

Крім Бурби та Литвинова, із Будинком відпочинку судяться: відсторонений Зеленським голова Конституційного Суду Олександр Тупицький — з ним розірвали договір через борги восени 2020го; суддя Конституційного Суду Ігор Сліденко — він не виплачував щомісяця 13 тисяч грн за оренду двокімнатного номера в пансіонаті; колишній заступник керівника Державного управління справами Валентин Савицький; підприємиця Ольга Заліско — хоче відсудити три мільйони грн, які вона вклала в ремонт; пластичний хірург Максим Іванчук.

Також один позов на трьох подали народний депутат восьми скликань Юхим Звягільський, тричі віцепрем’єр Володимир Семиноженко і ексголова Верховної Ради Володимир Рибак.

За словами Гурина, підставою для дострокового та в односторонньому порядку розірвання договорів стали порушення умов договорів про користування будинкам. Загалом це несплата за оренду та комунальні послуги від двох місяців.

«Також ми розривали договори, якщо людина самовільно захоплювала поруч земельні ділянки», — уточнив директор.

Він також заявив, що не визнає боргів перед мешканцями, які вклали мільйони в будівництво та ремонти будинків, з яких їх виселяють.

«У всіх договорах прописано, що інвестиція не повертається. Кошти вкладалися фізичними особами на їх ризик. Тому ми не визнаємо і не будемо визнавати жодних боргів перед ними. Це все державне майно», — додав Гурин.

За умовами договору, вкладені інвестиції вираховуються з орендної плати. Видання повідомляє, що ексгенпрокурор Святослав Піскун вичерпав коштом орендної плати інвестовані ним кошти у будівництво. З грудня 2020-го Будинок відпочинку удвічі підняв вартість за користування майном (до 270 тисяч грн за місяць) й Піскун не зміг її оплачувати, тому з ним розірвали договір через борги.

Джерело: https://www.pravda.com.ua/news/2021/06/26/7298597/

от gaslo

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *