В ООН звернули увагу на присутність російських найманців в Африці

Численні правопорушення в Центральноафриканській Республіці давно обговорювалися в ООН. Однак з кінця 2020 року в країні зросла присутність російського контингенту.   Починаючи з 2018 року, Росія відправляє в африканську країну «інструкторів» і найманців, як допомогу правлячому режиму в боротьбі з незаконними формуваннями. Насправді, як вважають західні політологи, присутність росіян необхідна для захисту компанії Lobaye Invest SARLU, заснованої в 2017 році в ЦАР. Організація веде на території країни гірничодобувний промисел. Це можливо завдяки підтримці Росії правлячого режиму ЦАР. Паралельно охорони компанії, «інструктори» і найманці відвойовують нові території, раніше захоплені африканськими угрупованнями.   З приходом до влади нового президента Фостен-Арканжи Туадери, не без допомоги Кремля, кількість російських військових, а також військової техніки, збільшилася. В ООН заявляють, що стурбовані не тільки захопленням Росією ресурсів, скільки тими порушеннями, які допускають найманці.

В ООН звернули увагу на присутність російських найманців в Африці

  На засіданні Ради Безпеки ООН, спецпредставник ООН по ЦАР Манкьор Ндіайе висловив серйозну стурбованість присутністю російських найманців і особливо їхніми діями щодо мирного населення. Ндіайе зазначив, що армія ЦАР, група ПВК Вагнера, а також філія групи Вагнера — Sewa Security Services, порушують права людини шляхом сексуального насильства і тортур.

Росія, де заперечують існування і причетність ПВК Вагнера до Кремля, не заперечує присутність в ЦАР своїх військових. Однак, за заявами уряду РФ, російські військові присутні на континенті в ролі інструкторів і більшість з них — цивільне населення. Проте в доповіді комісії ООН задокументовані порушення, в тому числі і російськими «інструкторами».

На засіданні Ради Безпеки ООН також була присутня російська сторона. Заступниця постпреда РФ в ООН Анна Євстигнєєва заявила, що російські «інструктори успішно підвищують професійний рівень центральноафриканських силовиків, не беручи при цьому участі у військових операціях проти незаконних збройних формувань».   Той факт, що в ООН почали піднімати питання про присутність російських найманців і про дії російських «інструкторів», говорить про ймовірні дії західних країн на захист населення ЦАР в найближчому майбутньому. Порушення прав людини на африканському континенті не повинно залишитися безкарним.

Джерело: https://myc.news/ua/za_rubezhom/v_oon_obratili_vnimanie_na_prisutstvie_rossijskih_naemnikov_v_afrike?fbclid=IwAR3_Iquu1MdE1j1B_WHdWIo9XyJSsawcEvtVeF5Vrh2PIZ74Ko8xXE1_YSY

от gaslo

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *