Таємниця вбивства Георгія Маркова

Усунення політичних опонентів в Росії не вважається чимось незвичайного. Це скоріше стало мейнстримом, до якого всі давно звикли. Всі про це говорять, але ніхто не може змінити кровожерну систему. Олексій Навальний, Михайло Ходорковський, яскраві приклади того, як опонентам Кремля може повезти звільнитися в’язницею. Борис Нємцов, Олександр Литвиненко приклад тих, хто не зумів врятуватися.

Будучи вихованцем КДБ, Володимир Путін, мабуть, чітко усвідомив, як слід чинити з політичними дисидентами. Незважаючи на те, що він займався контррозвідкою, Путін повинен був бути обізнаний і про інших відділах відомства, які виконували більш «брудну» роботу.

Одним з таких відділів був особливий відділ «В», який займався нічим іншим, як ліквідація політичних ворогів. Одне з гучних справ, з яким пов’язують цей відділ, стало вбивство болгарського дисидента, письменника і журналіста Георгія Маркова.

Георгій Марков

Георгій Іванов Марков був убитий у віці 49 років. Він помер в лондонській лікарні від зараження крові.
Перед смертю Марков стверджував, що два дні тому, 14 вересня, ввечері на автобусній зупинці моста Ватерлоу його вколов парасолькою незнайомець, після чого вибачився і поїхав в таксі у невідомому напрямку. На стегні Маркова був виявлений слід від проколу, але той факт, що після його смерті не провели негайне розтин, може означати, що поліція скептично ставилася до постійних побоюванням дисидента перед болгарськими секретними агентами.

Марков був убитий через своїх антикомуністичних передач і публікацій. Співробітники спеціального антитерористичного відділу Скотланд-Ярду намагалися встановити, як і чому загинув дисидент. Марков працював в східноєвропейському відділенні зарубіжної служби «BBC» в Bush House, в лондонському Олдвіче. Він вів регулярну програму для Болгарії.

Марков часто висловлював невпевненість і навіть побоювання з приводу безпеки свого життя. Для «Радіо Вільна Європа» письменник створював сценарії на основі своїх мемуарів, які містили багато критичного матеріалу про болгарських політиків і комуністичний лад.
СМОТРИ ТАКЖЕ
Росія, Україна, літаки. Злочини Пригожина Його друг болгарин Тео Ліркофф, який також працював разом з Марковим, сказав, що Георгій докладно розповів йому про інцидент, коли він відчув укол парасолькою в стегно. Марков сказав йому, що добре складений чоловік з іноземним акцентом штовхнув його вістрям парасольки в ногу, вибачився і швидко поїхав на таксі. Ліркофф додав, що п’ять годин по тому, коли вони покинули Буш-хаус, щоб повернутися в свої будинки в Південному Лондоні, його друг скаржився на біль і відчував слабкість.

. Секретний механізм знаходиться на кінці вироби. «Src =» / storage / 202109 / image / f31f9d860fcbc084fc5c6cdf0fcb22c65de8278020452a55b957fdd9df705ebc.png «alt =» Парасолька, який використовувався вбивцею для скоєння злочину. Секретний механізм знаходиться на кінці вироби. «Width =» 617 «height =» 372 «/>

Парасолька, який використовувався вбивцею для скоєння злочину. Секретний механізм знаходиться на кінці вироби.

На наступний день дружина Маркова Аннабель разом з Ліркоффом, вражені швидким погіршенням стану Маркова, доставили його в лікарню Святого Джеймса в Белхеме, де Ліркофф попередив лікарів, що «це може бути не просто типовим захворюванням».

2 жовтня, Скотланд-Ярд повідомив, що Георгій Марков, не просто помер від невідомої хвороби, а був убитий при загадкових обставинах. Лише через 18 днів після смерті дисидента англійці почали розслідування. Доказами в користь насильницької смерті стало виявлення крихітної металевої гранули в нозі Маркова, яка була ідентична гранулі, витягнутої з тіла іншого болгарського дисидента Володимира Костова.
СМОТРИ ТАКЖЕ
Секретная армия Путина в деталях Він проживав в Парижі на момент замаху. За три тижні до вбивства Маркова, Костов став жертвою аналогічного нападу в Парижі. Володимир Костов сказав, що 27 серпня, коли він виходив зі станції метро «Тріумфальна арка», він почув тріск, схожий на звук пострілу з пневматичної рушниці, і відчув укол в праву сторону спини. Хоча рана запалилася, він швидко одужав.

Володимир Костов

Наявність аналогічного отвори і капсули, виявленої лікарями в стегні Георгія, посилила підозри, що парасольку, яким поранили Маркова, був складним зброєю. На думку токсикологів, розмір двох сферичних капсул майже напевно виключає цілий ряд можливих отрут. Капсули були зроблені з 90% платини і 10% іридію.
СМОТРИ ТАКЖЕ
Зачем Медведчуку «чипировать» украинцев путинской вакциной В капсулах були діри, акуратно просвердлені під прямим кутом в центрі, а одна, витягнута з спини Костова, все ще містила сліди отруйного матеріалу. Діаметр був 1,7 міліметра, менше, ніж головка шпильки. По всій видимості, саме з них отруту повільно надходив в організм жертви.

Крихітна капсула з двома отворами, звідки виходив отрута в тіла жартв.

Більш детальний розгляд залишкових зразків тканин і капсул в лабораторії Скотланд-Ярду і міністерства оборони Англії показали, що смертельною отрутою, які вбили Георгія Маркова, став високотоксичний рицин, що отримується з насіння рицини. Укол парасольки був не випадковим, так як саме за допомогою секретного механізму знаходиться в ньому, капсула з отрутою була доставлена в організм жертв. Варто відзначити, що Костова врятувала товста вовняна кофта, завдяки якій капсула не змогла проникнути глибоко під шкіру.

«Вбивця з парасолькою» так і не був знайдений. Справу закрили. Однак вдова Маркова Аннабель не змириться з цим і багато років домагалася відновлення розслідування. Вона була впевнена, що за цією історією стоїть Д’ржавна Сігурні — болгарський комітет державної безпеки. Нові обставини відкрилися лише після падіння комуністичного режиму. З’ясувалося, що досьє на Маркова, який в болгарському КДБ проходив під псевдонімом «Мандрівник» ( «скитників»), було знищено. Були відсутні і документи, що стосувалися учасників операції по усуненню дисидента. У 1992 році відбувся суд над відповідальними особами за знищення документації по справі Маркова. Правда, головний підозрюваний, колишній заступник міністра внутрішніх справ Болгарії Стоян Савов, за кілька днів до початку процесу наклав на себе руки. Другому підсудному, екс-начальнику «Першого головного управління болгарської комітету держбезпеки» Володимиру Тодорову дали 10 місяців тюремного ув’язнення. Однак на суді Тодоров запевняв, що нічого, що проливає світло на вбивство Маркова, в його досьє не містилося.

За словами емігрував на Захід колишнього генерала КДБ СРСР Олега Калугіна, санкцію на вбивство Маркова дав Тодор Живков, колишній генеральний секретар ЦК Болгарської комуністичної партії. У квітні 1991 року Калугін повідомив, що в 1978 році, обіймаючи посаду начальника Управління «К» ПГУ КДБ, він направив свого заступника Сергія Голубєва в «Лабораторію 12». Саме там були виготовлені парасольку, механізм всередині нього і капсули для вбивства Маркова. У 1993 році цю інформацію підтвердив і колишній полковник «Першого головного управління КДБ СРСР» Олег Гордієвський, також утік на Захід. Він заявив, що Голубєв, з особистого дозволу тодішнього керівника КДБ Юрія Андропова, передав співробітникам болгарських спецслужб отрута, «який був закладений в вістрі спеціального парасольки».

У червні 2005 року в пресі було опубліковано засекречені раніше документи болгарських спецслужб, згідно з якими безпосереднім виконавцем вбивства був італієць Франческо Гулліно, на той момент, який проживав в Данії. Він був колишнім агентом болгарської розвідки з позивним «Пікаділлі». У 1993 році Гулліно був затриманий в Копенгагені, але після шестигодинного допиту його відпустили, так як ніяких доказів його причетності до вбивства Маркова не знайшлося. 12 вересня 2013 року справу про вбивство Маркова було закрито у зв’язку із закінченням терміну давності (35 років).

Франческо Гулліно, на прізвисько «Пікаділлі», головний підозрюваний у справі про отруєння Георгія Маркова

Варто відзначити, що вбивство болгарського дисидента є майже ідеальним з точки зору виконання. Вбивця, незважаючи на підозри, до сих пір не покараний і навряд чи вже буде спійманий, отже, Марков убитий незаконно і безкарно. Мабуть такого ідеального виконання від спецоперацій в даний час добивається від російських спецслужб Путін. Безсумнівно, Росія використовує тактику СРСР по відношенню до політичних дисидентів, однак досягає необхідного результату вкрай рідко і все частіше стає предметом засуджень з боку світової спільноти.
Больше информации на портале Матрица Свободы: https://myc.news/ua/rassledovaniya_/tajna_ubijstva_georgiya_markova

от gaslo

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *