Недоступні ліки: життя хроніків на окупованих територіях

Крім очевидних жахів війни, яку розпочала росія,  таких як смерті, поранення, розбита інфраструктура та будинки, є інші — набагато тихіші, та не менш трагічні. В окупованих містах і селах люди можуть тижнями бути без можливості придбати ліки. Особливо лячно за тих, хто має хронічні захворювання або отримує лікування постійно. Це можуть бути літні люди, люди з видаленою щитоподібною залозою, гіпертоніки і навіть цілком здорові малюки на штучному вигодовуванні.

Після окупації міст і сіл на півдні Запорізької області в аптеках почався дефіцит. Цілком очікувано, адже логістика була зруйнована «визволителями», і цілком благополучні до 24 лютого місцини стали перетворюватись на депресивні райони. Додайте до цього «визволену» банківську систему і, як наслідок, подекуди неможливість розрахуватися карткою приправлену відсутністю готівки.

Уряд України та місцева влада, докладають максимум зусиль, щоби доставити гуманітарну допомогу в окуповані райони. Але, на жаль, окупанти або не пропускають гуманітарні колони, або розкрадають їх (https://www.pravda.com.ua/news/2022/04/9/7338463/).

У відчаї люди замовляють «посилки» з вільної території. Тобто звертаються до тих, хто їде із Запоріжжя, з проханням придбати життєво необхідні препарати і передати їх.  Л. замовила ліки для своєї літньої матері, яка страждає на гіпертонію і приймає ліки постійно. Але через постійні обстріли та заборони окупантів ліки не можуть привезти вже більше трьох тижнів. Залишається тільки сподіватися, що стрибки тиску не призведуть до інсульту. Інакше це обернеться ще одним горем для чергової родини.

Після звільнення від окупантів Київської та Чернігівської області весь світ жахнувся невмотивованій жорстокості російських загарбників. На жаль, велика частина Запорізької області перебуває в окупації вже вдвічі довше, ніж звільнені райони. І наслідки цієї окупації нам ще тільки належить побачити. Скільки людей втратили найдорожче — здоров’я або навіть життя ми дізнаємося тільки після звільнення всіх наших територій.

Як би там не було, треба бути стійкими і вірити в українську армію, яка неодмінно звільнить всю територію України від загарбників, і в наші міста і села повернеться нормальне життя.

Все буде Україна!

Недоступні ліки: життя хроніків на окупованих територіях

от gaslo

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.