Як Росія економить воду в Криму

Проблема водозабезпечення Криму лежить повністю на совісті російської влади. Тож не дивно, що, не знаходячи вирішення, кремлівські «підспівувача» віщають з блакитних екранів про вино України в нестачі води на півострові. Проте нещодавні дощі повинні були ненадовго вирішити водну кризу, наповнивши висихають кримські водосховища. Але далеко не всі вони були наповнені і для того, щоб хоч якось заощадити прісну воду в розпал туристичного сезону, в Криму використовують «аварії водних магістралей».

Росіян агітують приїжджати до Криму на відпочинок, хоча чудово розуміють, що на півострові як і раніше не вистачає прісної води, буріння свердловин і дощова вода не зможуть вирішити проблему.

Як наслідок, ті нечисленні туристи, які приїжджають до Криму, витрачають і без того обмежені запаси води, тим самим посилюючи майбутнє становище кримчан.

Поки що, крім того, щоб перекачувати воду з більш заповнених водосховищ в більш порожні, окупаційна влада нічого дієвого не придумали. Так, військові повернулися до Білогірського водосховища, щоб в «потрібний» момент почати качати воду для потреб Сімферополя.

У минулому році поповнювали запаси таким же чином, проте тоді воду брали з Тайганського водосховища. В результаті воно втратило свого запасу води, опустілий до критичної межі. На даний момент, кількість води в ньому оцінюється в 1,498 млн кубометрів, що в процентному співвідношенні складає всього близько 10% від норми.

У той же час, Белогорськоє водосховище заповнене на 43,4% від проектного об’єму, що становить 10,1 млн кубометрів. За умови, що сімферопольці споживають по 120 тис. кубометрів води в день, то тільки на потреби цього міста води у водосховищі вистачить всього на неповних 3 місяці. А якщо врахувати, що штучна водойма може живити Судак, Феодосію і Керч, то запасів може не вистачити і на місяць.

Мабуть тому в Сімферополі регулярно відбуваються аварії на мережах водопостачання, що призводить до частого відключення води. Так сталося і 19 липня. Після оголошення про аварію, в більшості мікрорайонів міста обмежили подачу прісної води. Обмеження також торкнулися сіл Зарічне, Піонерське, Добрий, Цегляна. Як довго будуть проблеми з водопостачанням в даних районах, сімферопольська адміністрація не повідомляє.

Стара добра байка комунальників, щоб відмивати гроші, працює тепер на «чесне слово» окупаційної влади. Вони, нібито, «вирішили проблему з водопостачанням на півострові» бурінням свердловин, перекачуванням води з водосховищ, збором дощової води, але, от біда, трапилася «аварія». Не виключено, що розрив труб або вихід з ладу насосної станції дійсно міг статися, проте в розпал туристичного сезону, під час піку сонячної активності, посухи, адміністрація міста не в силах вирішити проблему в найкоротші терміни. Все це дуже підозріло.

Джерело: https://myc.news/ua/specproekty/kak_rossiya_ekonomit_vodu_v_krymu?fbclid=IwAR3f4JwHVFgk3pTE4G2rF8XeE4Mj9dSzXymaux7VGtKnH3WH7oUauqf2Auw

Як Росія економить воду в Криму

от gaslo

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.