Генасамблея ООН: Зеленський передав генсеку ООН список з 450 українців, утримуваних РФ

Під час перебування в Нью-Йорку Володимир Зеленський зустрівся з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем і передав йому список з іменами 450-и громадян України, незаконно утримуваних керівництвом РФ.
 
Про це 22 вересня поінформував сайт глави держави.
 
«Президент передав генеральному секретарю ООН список з майже 450 українців, які утримуються на тимчасово окупованих територіях і в Росії. Він попросив Антоніу Гутерріша посприяти у звільненні ув’язнених», — йдеться в повідомленні.

Зеленський розповів співрозмовникові, що обстріли українських позицій на Донбасі тривають, незважаючи на всі мирні зусилля, подякував йому за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України і ознайомив Гутерріша з актуальною ситуацією з безпекою.

Президент озвучив готовність України «підтримувати зусилля генсека ООН, зокрема, в питанні реформування Організації та зміцнення її ролі в подоланні глобальних викликів».

«Для нашого регіону таким викликом залишається російська агресія», — підкреслив Зеленський.

Також порушувалася тема окупованого Росією Криму.

«Досягнення кінцевої мети Кримської платформи — повернення Криму — відновить повагу до Статуту ООН. Вважаю, що сприяти виконанню рішень Кримської платформи є обов’язком Організації», — заявив Зеленський.

Крім того, на зустрічі генсека ООН з президентом України обговорювалися операції з підтримання миру і економічні питання, в тому числі поставки товарів і послуг для потреб Секретаріату ООН.

«Ми готові нарощувати нашу участь в постачанні товарів та послуг, в тому числі для операцій з підтримки миру, в IT-сфері та постачання продовольства. Багато українських компаній здатні поставляти якісні товари і послуги за конкурентними цінами», — сказав Зеленський.

Він запросив Гутерріша нанести візит в Україну.
Больше информации на портале Матрица Свободы: https://myc.news/ua/glavnoe/genassambleya_oon_zelenskij_peredal_genseku_oon_spisok_iz_45__ukraincev_uderzhivaemyh_rf

Генасамблея ООН: Зеленський передав генсеку ООН список з 450 українців, утримуваних РФ

от gaslo

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.