Через зв'язок з контрабандною діяльністю заблоковані активи 174 компаній

РНБО введено обмежувальні санкції і блоковані активи 174 компаній, щодо яких ведуться слідчі заходи СБУ, всі вони підозрюються в організації або участі в контрабандній діяльності.   Про це повідомляється на сайті спецслужби в понеділок, 5 липня. «20 підприємствам, до яких застосовано санкції, зупинено дію дозволів на брокерську діяльність, п’яти — зупинено дозволи на експлуатацію митних складів, а три підприємства виключені з переліку місць доставки», — йдеться в повідомленні. Відзначається, що саме СБУ подала пропозиції РНБО щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) в рамках боротьби Служби з системною контрабандою.

Тільки в першому півріччі за матеріалами СБУ накладені штрафи в розмірі 18,7 млн гривень за контрабанду, а 1,08 млрд гривень — сума додаткових мит, які порушники мають сплатити до Держбюджету.

«У першому півріччі 2021 року СБУ вилучила предметів контрабанди та виявила порушень митних правил на 207,6 млн гривень. Вилучення відбувалося в межах 53 досудових розслідувань. Серед предметів контрабанди, зокрема: зброя, заборонені речовини, деревина, культурні цінності тощо», — додали в спецслужбі.

В рамках протидії корупції на митному кордоні СБУ почала 33 досудові розслідування. Зараз 40 особам повідомлено про підозру.

З початку 2021 року судові вироки отримали 10 посадових осіб Держприкордонслужби, митних та контролюючих органів.

Раніше президент Володимир Зеленський ввів санкції проти «королів контрабанди» і компаній РФ. Зеленський зазначив, що вперше в історії України вводяться персональні санкції проти осіб, яких можна назвати топдесяткою української контрабанди.

Пізніше стало відомо, що на Зеленського подали в суд через санкції проти контрабандистів. Верховний Суд вже призначив суддівський склад, проте дата слухань ще не визначена.

Джерело: https://myc.news/ua/proishestvie/izza_svyazi_s_kontrabandnoj_deyatelnostyu_zablokirovany_aktivy_174_kompanij

от gaslo

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *