Анексія Криму: ідентифіковані тисячі силовиків, суддів і прокурорів, підозрюваних в державній зраді

Прокуратура Автономної Республіки Крим провела колосальну роботу для ідентифікації осіб, які залишилися працювати на території анексованого Росією півострова.    Про це заявив прокурор АР Крим і міста Севастополь Ігор Поночовний в понеділок, 12 липня.
За його словами, прокуратура автономії встановила 20 тис. 111 осіб, які після окупації півострова продовжили працювати в незаконно створених правоохоронних органах окупаційної адміністрації, 1 тис. 390 людей, які продовжили працювати в органах прокуратури, 473 — в судах, а також 99 депутатів Верховної Ради АР Крим і 58 депутатів Севастопольської міської ради АР Крим VI скликання. «Для того, щоб ідентифікувати цих осіб, була проведена колосальна робота, оскільки досліджувався і перевірявся великий масив інформації. До того ж велика частина документів перебувала на окупованій території півострова Крим. І на самому початку у нас навіть не було з чим працювати, вся документація залишилася на окупованій території», — сказав Поночовний. Він додав, що роботу по виявленню таких людей почали з того, що встановлювали їхні ідентифікаційні податкові номери, за якими нараховувалася зарплата, потім через фіскальні органи ідентифікували таких осіб і з’ясовували, хто перевівся в правоохоронні органи України, а хто залишився працювати в анексованому Криму. «Однак не кожен, хто залишився працювати в Криму після окупації — це державний зрадник. У кожному конкретному випадку повинна бути дана відповідна правова оцінка досконалим діям особи», — зазначив Поночовний. Тепер за фактом вчинення державної зради прокуратура автономії повідомила про підозру 691 особі, направила до суду 157 обвинувальних актів, з яких винесені вироки за двома. «Більшість підозрюваних в скоєнні державної зради ховаються від слідства і суду на непідконтрольних Україні територіях або в Російській Федерації, і саме застосування механізму заочного засудження дозволяє нам притягнути до відповідальності осіб, винних у скоєнні низки злочинів в Криму», — пояснив Поночовний. У той самий час з початку роботи ДБР в кінці 2018 року процес проведення спеціального досудового та заочного засудження за «кримськими справами» став «на паузу». «І тільки в травні цього року набув чинності закон «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу щодо вдосконалення окремих положень у зв’язку із здійсненням спеціального досудового розслідування».

Закон «про заочне засудження» нарешті розблокував ці процедури, що дозволяє нам повністю забезпечити реалізацію принципу невідворотності покарання за злочини, вчинені державою-окупантом і окупаційною адміністрацією на території українського півострова», — резюмував Поночовний.

Джерело: https://myc.news/ua/glavnoe/anneksiya_kryma_identificirovanytysyach_silovikovsudej_i_prokurorov_podozrevaemyh_v_gosizmene

от gaslo

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *